România reciclează

previous arrow
next arrow
Slider

 

            Trei campanii dedicate colectării deșeurilor electrice s-au derulat în comuna Berceni, în toate cele cinci sate componente: Berceni, Corlătești, Moara Nouă, Cătunu și Dâmbu. Eforturile autorităților locale de a conștientiza și informa locuitorii cât de importantă este reciclarea precum și organizarea acestor campanii au adus comuna noastră să concureze cu marile orașe, în ceea ce privește cantitățile colectate. Astfel, Comuna Berceni a primit felicitările oficiale ale organizatorilor campaniei la nivel național pentru cele 4833 kg de deșeuri electrice colectate în campania primăvară-vară și 6160 kg de deșeuri electrice colectate în campania de toamnă 2019, și pentru cele 6800 kg deșeuri colectate în campania din iulie 2020.  În cadrul campaniilor au fost oferite vouchere valorice tuturor celor care au reciclat alături de noi.