Urmând o tradiție de peste 21 de ani, în preajma Crăciunului, zeci de voluntari și parteneri sunt chemați în ajutor de asociația Building Better Futures pentru a oferi un strop de bucurie și celor mai puțin norocoși care au nevoie de sprijinul celor din jur. Așa se face ca la finalul anului 2022, peste 57 de voluntari, sprijiniți de sponsori importanți și devotați comunității noastre, au reușit să aducă bucurie și speranță în peste 480 de case.
Coșurile cu alimente pregătite cu multă grijă de voluntarii proiectului au fost distribuite înainte de Nașterea Domnului, dând o semnificație aparte urării „Crăciun Fericit!” penru cei care au primit acest mic ajutor.
Mulțumiri speciale funcționarilor publici care își dedică timpul liber realizării acestui proiect special, cadrelor didactice care se implică an de an, voluntarilor, sponsorilor și organizatorului ASOCIAȚIA BUILDING BETTER FUTURES.